PAN-i thotë se i ka 62 vota, Pacolli do qeveri të gjerë me afat njëvjeçar

14 July 2017 19:00

Ndonëse Presidenti i vendit Hashim Thaçi ende nuk e ka caktuar datën e seancës konstituive të Kuvendit, në koalicion PAN vazhdojnë të deklarojnë se kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj, i ka numrat e nevojshëm për krijimin e qeverisë së re, kurdo që caktohet seanca.

Në anën tjetër, Vetëvendosje dhe koalicioni LAA janë të bindur se Haradinaj do të dështojë në formimin e qeverisë.

Sipas tyre, qeveria e ardhshme do të formohet nga Vetëvendosje dhe koalicioni LDK-AKR-Alternativa./21

Komentet

Shto koment

Të ngjashme