Tsipras: Qëndrimi i Greqisë për Kosovën është i njohur

Tsipras: Qëndrimi i Greqisë për Kosovën është i njohur

13 korrik 2017 15:44

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka deklaruar se qëndrimi i Greqisë për Kosovën është i njohur dhe bazohet në respektimin e të drejtës ndërkombëtare, transmeton Koha.net.

"Pozicioni ynë bazohet në respektimin të drejtës ndërkombëtare, vendimin e Këshillit të Sigurimit të KB-së dhe në nevojën për paqen në rajon”, citon tanjug të ketë thënë Tsipras pas takimit me kryetarin e Serbisë Aleksandar Vuçiq

Ai ka theksuar se Greqia përkrah bisedimet Beograd - Prishtinë dhe ai ato i ka quajtur shumë të rëndësishme për rajonin.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme