Daçiq: Serbia dëshiron t’i zgjidhë problemet me Kroacinë si me Kosovën e Bosnjën

Daçiq: Serbia dëshiron t’i zgjidhë problemet me Kroacinë si me Kosovën e Bosnjën

28 shkurt 2017 22:31

Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiq ka deklaruar se Serbia dëshiron t’i zgjidhë mospajtimet me Kroacinë “në mënyrë politike e diplomatike", ashtiu siç bën Beogradi me Prishtinën dhe Sarajevën, transmeton Koha.net.

Daçiq për gazetën e Lubjanës dnevnik ka thënë se Kroacia duhet të distancohet nga “ dukuritë e rehabilitimit të ustashëve dhe të NDH-së ".

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme