Ahmetaj nominohet ministre e Integrimit

Ahmetaj nominohet ministre e Integrimit

14 shkurt 2017 15:04

Partia Demokratike e Kosovës ka nominuar Mimoza Ahmetajn në pozitën e ministres së Integrimit Evropian.

Sipas një njoftimi nga PDK-ja, Ahmetaj ka qenë ambasadore e Kosovës në Mbretërinë e Belgjikës. Nga kjo pozitë, ka mbuluar Bashkimin Evropian, NATO-n dhe Luksemburgun.

Para emërimit në pozitën e Ambasadores në Belgjikë, Ahmetaj ka shërbyer si ambasadore e Kosovës në Slloveni.
Më parë, Ahmetaj ishte këshilltare e Kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi ndërsa para punës në Kabinetin e Kryeministrit, ishte deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës.

Mimoza Ahmetaj është e lindur në Prishtinë, më 1 tetor 1971. Me profesion është doktoreshë, ndërsa është e martuar dhe kanë tre fëmijë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme