Ende pa nisur Provimi i Maturës, në internet shpërndahen testet Foto: Koha / ilustrim

Ende pa nisur Provimi i Maturës, në internet shpërndahen testet

14 qershor 2017 12:12

Sot është mbajtur testi i maturës për 30 mijë maturantë në nivel vendi.

Ende pa nisur testi, në internet janë shpërndarë fotografi me pyetje.

Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami derisa ka vizituar gjimnazin “Eqrem Çabej” në Prishtinë ka thënë se interneti vazhdon të mbetet sfidë dhe jo vetëm për Kosovën, raporton TV Arta.

Ai ka thënë se ka përmirësim dhe është mirë që mediat të pasqyriojnë situatën siç është.

E para e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Arbërie Nagavci, ka thënë se Prishtina ka sukses të kënaqshëm dhe për çdo vit po arrin rezultate më të mira.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme