Arbëri

Pavarësisht shtimit të të infektuarve, kosovarët mësyjnë bregdetin shqiptar

 

Rreth 22 mijë persona kanë dalë nga Kosova përmes pikave kufitare dhe ia kanë mësyrë Shqipërisë këtë vikend.

Derisa që nga e premtja e deri në paraditen e së dielës, në Kosovë kanë hyrë rreth 17 mijë persona, e të cilët u janë nënshtruar kontrolleve mjekësore.