Arbëri

Tërmeti live në një televizion shqiptar

 

Lëkundjet e tërmetit të orës 21:15 minuta janë ndierë edhe në studion e lajmeve në Ora News dhe në emisionin “Tempora” të këtij televizioni.

Në kohën kur bie tërmeti, qytetarët e ftuar në emisionin “Tempora”, shihet teksa nisin të ikin nga studioja, por prezantuesja e emisionit i këshillon të mos lëvizin nga vendet e tyre pasi thotë se kështu e këshillojnë.