Molliqaj: Koalicioni i krimit dhe ai i dështimit e pengojnë mërgatën, por e favorizojnë Listën Serbe

Molliqaj: Koalicioni i krimit dhe ai i dështimit e pengojnë mërgatën, por e favorizojnë Listën Serbe

24 maj 2017 06:51

Duke iu referuar koalicionit të PDK-së me AAK-në dhe Nismën për Kosovën si koalicion i krimit e atij të LDK-së me AKR-në dhe Alternativën, si koalicion i dështimit, sekretari organizativ i VV-së, Dardan Molliqaj, ka thënë se nëpërmjet Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), këto koalicione kanë penguar mërgimtarët që të regjistrohen për të votuar në zgjedhjet e 11 qershorit, shkruan sot Koha Ditore.

Në një konferencë për media të mbajtur të martën, Molliqaj ka deklaruar se nga mërgata këto koalicione nuk mund të marrin asnjë votë. Ndryshe sipas tij KQZ-ja e këto koalicione kanë vepruar me Listën Serbe, të cilën ka thënë se e kanë favorizuar.

(Më gjerësisht lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme