Pushohen procedurat penale ndaj Pal Lekajt Foto: Koha / Ilustrim

Pushohen procedurat penale ndaj Pal Lekajt

19 maj 2017 21:14

Gjykata Themelore e Gjakovës ka pushuar procedurat penale ndaj ish-kryetarit të Komunës së Gjakovës, Pal Lekaj, dhe dy ish-zyrtarëve të tjerë të kësaj komune, Nikollë Lleshi e Qazim Mehmeti.

Lajmin për KTV-në e ka konfirmuar avokati i Nikollë Lleshit, Ndrec Dodaj, dhe avokati i Pal Lekajt, Arianit Koci.

“Është aprovuar kërkesa ime për hedhje poshtë të aktakuzës, pasi nuk ka pasur asnjë provë ndaj z.Lekaj”, ka thënë Koci. Lekaj, ish-shef i grupit parlamentar të AAK-së, Nikollë Lleshi e Qazim Mehmeti, akuzoheshin për keqpërdorim të detyrës, lidhur me asfaltimin e një rruge në një fshat të Gjakovës.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme