Nesër dhe pasnesër, temperaturat në Kosovë deri në 15 gradë Foto: Arben Llapashtica

Nesër dhe pasnesër, temperaturat në Kosovë deri në 15 gradë

19 November 2019 22:24

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

“Të mërkurën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu, duke përfshirë gjithë territorin. Të enjten mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell”, bën me dije IHMK.

Ndërkaq, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, kurse era do të fryjë në drejtime të ndryshme me shpejtësi 1-9 m/s.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme