Moti sot në Kosovë Foto: Koha / ilustrim

Moti sot në Kosovë

14 November 2019 08:11

Dita e sotme do të karakterizohet me mot me vranësira kalimtare dhe me diell në Kosovë.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë celsius.

Era do të vazhdojë të fryjë edhe gjatë ditës së mërkurë, kryesisht nëpër territore të kufizuara duke arritur shpejtësinë deri 14m/s.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme