Albright i thotë Jahjagës: Nuk e harroj kurrë mikpritjen e Kosovës

Albright i thotë Jahjagës: Nuk e harroj kurrë mikpritjen e Kosovës

12 November 2019 08:43

Ish Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka takuar ish sekretaren e Shtetit të SHBA-së, Madeleine Albright.

“Shumë e nderuar me mikpritjen e sekretares Albright, të cilën e falënderova edhe njëherë që ishte pjesë e festimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë”, ka shkruar Jahjaga në Facebook.

“Sekretarja Albright tha që ka kujtime të jashtëzakonshme nga kjo ngjarje, dhe që kudo që shkon flet për mikpritjen e popullit të Kosovës”.

“Jemi me fat që të kemi sekretare Albright”, ka shkruar jahjaga.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme