Prapë protestë para MKRS-së Foto: Koha

Prapë protestë para MKRS-së

07 November 2019 10:23

Para objektit të MKRS-së, ka filluar përsëri protesta e punëtorëve të kësaj ministrie e të Bujqësisë, për të shprehur pakënaqësitë e tyre me zhvendosjen e objekteve.

Kujtojmë se brenda vitit të ardhshëm pritet që presidenca të kalojë në hapësirat e objektit ku gjenden Ministria e Bujqësisë dhe Ministria e Kulturës, raporton Koha.net.

Nga Ministria e Administratës Publike thonë se kur të lirohet ndërtesa, ky dikaster do t’i ndërmarrë hapat e nevojshëm për meremetimin, i cili konsiderohet se do të zgjasë rreth 12 muaj. E punëtorët e Ministrisë së Bujqësisë dhe Ministrisë së kanë thënë se nuk e kanë ndërmend që të lëvizin nga objekti.

Sot gjatë ditës, Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një reagimi, ka shprehur kundërshtimin ndaj vendimit për zhvendosjen e zyrtarëve të MKRS-së dhe MBPZHR-së nga objekti i tyre pa u siguruar fillimisht një objekt tjetër në pronësi të Qeverisë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme