Shqipëria e madhe, temë ndërmjet Vuçiqit e Putinit në Kinë

Shqipëria e madhe, temë ndërmjet Vuçiqit e Putinit në Kinë

15 maj 2017 09:19

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka biseduar në Pekin me kryetarin e Rusisë Vladimir Putinin lidhur me deklaratat për Shqipërinë e madhe me të cilat tash e një kohë të gjatë po merret shtypi i Beogradit dhe zyrtarë të tij, transmeton Koha.net.

Kështu ka njoftuar portali serb “novostionline” duke shtuar se biseda është bërë gjatë darkës që e ka organizuar i pari i Kinës Si Xhinpin.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme