Nga nesër ndryshon moti, vranësira me mundësi reshje shiu Foto: Arben Llapashtica

Nga nesër ndryshon moti, vranësira me mundësi reshje shiu

17 September 2019 22:57

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat ditën e enjte do të intensifikohen në gjithë territorin e vendit duke krijuar kushte për reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-23 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriu me shpejtësi 1-6m/s.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme