Arbëri

Kurti i thotë ambasadorit britanik se korrupsioni duhet luftuar me miqtë ndërkombëtar

Kurti i thotë ambasadorit britanik se korrupsioni duhet luftuar me miqtë ndërkombëtar

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka njoftuar se sot është takuar me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott.

Sipas njoftimit gjatë bisedimit Kurti ka shprehur shqetësimin se Kosova ka nevojë për reforma që objektiv kanë çkapjen e shtetit dhe luftën kundër korrupsionit e krimit të organizuar.