Arabët duan të ndërtojnë rezort në Ulqin një miliard eurosh

Arabët duan të ndërtojnë rezort në Ulqin një miliard eurosh

26 August 2019 11:15

Ulqin, 26 gusht - Në Ulqin kanë nisur të arrijnë investitorë për ngritjen e projektit Mavrijan Luxury Resorts, njofton B92 e Beogradit.

Në kuadër të këtij projektu në një sipërfaqe rreth 63 hektarësh do të ngrihen marina, tre hotelë luksozë dhe 105 vila, që do të kenë rreth 5000 shtretër, raportojnë mediat, transmeton Koha.net.

Për këtë projekt kanë shprehur interesim investitorët nga Katari dhe Egjipti, ndërsa siç ka deklaruar më herët kryebashkiaku i Ulqinit, Loro Nrekiqi, vlera e investimit do të jetë në mes të 600 milionë deri një miliard eurosh.

Kryetari i Ulqinit ka thënë se komuna do të kërkojë pëlqimin e Ministrisë së Financave për shitjen e pjesës ë vet të trollit, e cila vlerësohet në 20 milionë euro.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme