Arbëri

Përplasjet mes Ramës dhe opozitës vazhdojnë rreth Teatrit Kombëtar

Përplasjet mes Ramës dhe opozitës vazhdojnë rreth Teatrit Kombëtar

Teatri Kombëtar në Tiranë është bërë sërish shkak, të mërkurën, për përplasjen mes një grupi artistësh dhe forcave të Policisë Shqiptare.

Që në orët e para të mëngjesit policia kishte rrethuar institucionin, dhe artistët denoncuan se ishin dhunuar nga policia për t’u larguar dhe për t’ua liruar hyrjen disa punonjësve të administratës që ishin ngarkuar me procesin e inventarizimit të materialeve, shkruan sot “Koha Ditore”.