Aleanca për Shqiptarët fjalën e fundit për formimin e Qeverisë në Maqedoni

Aleanca për Shqiptarët fjalën e fundit për formimin e Qeverisë në Maqedoni

23 shkurt 2017 10:56

Aleanca për Shqiptarët do ta ketë fjalën e fundit për formimin e Qeverisë së re me LSDM dhe BDI. Tre deputetët e saj do të jenë vendimtarë që bashkë me 59 deputetët këtyre dy partive të përbëjnë maxhorancën prej 62 deputetëve, informon INA.

nga ana tjetër, do të jenë vendimtare edhe mandatet e Rilindjes me BESË, që kanë paralajmëruar dhënien e përkrahjes për Zoran Zaev për formimin e Qeverisë së re. Gjatë kësaj fundjave do të dihen qëndrimet zyrtare të këtyre dy koalicioneve.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme