Moti sot në Shqipëri Foto: Koha

Moti sot në Shqipëri

12 June 2019 08:21

Sot në Shqipëri priten reshje lokale në disa qarqe, në përgjithësi, të dobëta.

Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre në Lindje gjatë pasditeve.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, transmeton tch.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

Në bregdet: 19 / 31 °C

Në vendet e ulëta: 18 / 33 °C

Në vendet malore: 13 / 29 °C

Komentet

Shto koment

Të ngjashme