Pendarovski takon Ali Ahmetin, bisedojnë rreth zhvillimeve në Maqedoni

Pendarovski takon Ali Ahmetin, bisedojnë rreth zhvillimeve në Maqedoni

20 May 2019 14:23

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot ka takuar kreun e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti.

Dy bashkëbiseduesit ka këmbyer mendime rreth zhvillimeve të fundit politike në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Presidenti i vendit ka theksuar nevojën që në periudhën që vijon të gjithë aktorët politik të kenë qasje konstruktive dhe kapacitete e tyre ti orientojnë drejtë përmbushjes së reformave, me qëllim të marrje së datës për fillim të negociatave./Alsat.M/

Komentet

Shto koment

Të ngjashme