Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

20 May 2019 09:01

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i vranët me intervale të shkurtra kthjellimesh.

Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulet dhe mesatar në formë shtrëngatash të përkohshme në veri dhe pjesërisht në qendër.

Mjegullinë lokale parashikohen përgjatë zonave luginore dhe malore.

Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim -Juglindje 1-12m/sek .Valëzimi i forcës 2-3.

Qytetet Temperaturat në °C Sigla

Shkodër 10/23 re shi

Kukës 10/21 re shi

Lezhë 10/22 re shi

Durrës 13/22 re shi

Tiranë 13/24 re shi

Berat 11/24 re shi

Vlorë 12/23 re shi

Sarandë 12/22 re shi

Komentet

Shto koment

Të ngjashme