Prokuroria: Asnjë incident në ditën e votimit në veri

Prokuroria: Asnjë incident në ditën e votimit në veri

19 May 2019 22:23

Prokuroria e Kosovës, njofton se është mbyllur pa asnjë incident procesi i votimit.

“Koordinatorja Nacionale për zgjedhje, Laura Pula, njofton opinionin se procesi i votimit për kryetar të komunave, Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitorvica e Veriut, i cili është zhvilluar sot, ka përfunduar pa asnjë rast i cili ka mundur të ndikojë në prishjen e procesit të votimit”, thuhet në njoftimin për media të Prokurorisë.

“Gjithashtu, ju njoftojmë se kemi përcjellur edhe procesin e numërimit të votave, i cili ka përfunduar pa asnjë problem”, thuhet më tej aty.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme