Shumë shqiptarë i kanë hyrë garës në zgjedhjet lokale në Greqi Foto: Ilustrim

Shumë shqiptarë i kanë hyrë garës në zgjedhjet lokale në Greqi

19 May 2019 22:05

Në Greqi më 26 maj mbahen zgjedhjet vendore dhe për Parlamentin Europian.

Për herë të parë, në këto zgjedhje do të votojnë jo vetëm një numër i madh emigrantësh shqiptarë, por dhjetëra prej tyre janë edhe kandidatë për këshillat bashkiakë në qytetet kryesore greke./VoA

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme