Kamberi e Mustafa alternativë të vetme për Luginën e shohin bashkimin me Kosovën Foto: Koha

Kamberi e Mustafa alternativë të vetme për Luginën e shohin bashkimin me Kosovën

19 May 2019 21:50

Përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës thonë se me mohimin që u bën Serbia të drejtave të shqiptarëve, e vetmja alternativë për qytetarët e Luginës, mbetet bashkimi me Kosovën.

Kryetari i Bujanocit dhe i Partisë për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi dhe kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare dhe ish-kryetar i Preshevës Ragmi Mustafa kanë vizituar Washingtonin.

Në një bisedë të përbashkët në Zërin e Amerikës ata diskutuan për sfidat politike dhe praktike me të cilat përballet Lugina.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme