Bogujevci: Fola në emër të familjarëve të viktimave të tjera

Bogujevci: Fola në emër të familjarëve të viktimave të tjera

16 May 2019 22:32

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci, thotë se u keqkuptua për deklaratën me të cilën kërkoi që të hiqet nga rrjeti fotografia që e publikoi Flora Brovina, me të cilën ajo pretendonte se është skenë e një dhunimi gjatë luftës në Kosovë.

“Jam keqkuptuar. Unë e thash që familjarët, në kuptim që familjarë tjerë kanë reaguar. Se mua më njoftuan që në KCRT kanë thirrur viktima tjerë e familjarë dhe kanë reaguar”, ka thënë Bogujevci, për KTV-në.

Ndërkohë që kjo ishte deklarata e Bogujevcit në Kuvend.

“Së pari kisha kërkuar nga mediat që të hiqet fotografia e publikuar më herët. Është kërkesë e familjarëve, janë të shqetësuar. Kanë kontaktuar qendrën të cilën e udhëheq zonja Feride. Sapo më njoftoi që janë të gjithë tepër të shqetësuar, kështu që kisha kërkuar të respektohen dhe të largohet ajo fotografi”, ka thënë Bogujevci.

Deputeti Dardan Molliqaj i PSD-së, ish bashkëpartiak me Bogujevcin në VV kërkoi dorëheqjen edhe të Brovinës edhe të Bogujevcit. Për këtë të dytën, me pretendimin, se sipas tij, deputetja Bogujevci “gënjeu kur tha se ka folur me familjarët e vuiktimës”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme