Moti sot në Kosovë Foto: Koha / ilustrim

Moti sot në Kosovë

20 April 2019 08:09

Gjatë fundjavës mbi vendin tonë pritet të ketë intervale më të gjata me diell, të dielën dhe të hënën do të jetë më ngrohtë, ndërsa ditën e martë më freskët, me mundësi edhe për reshje shiu.

Për sot, meteorologët parashikojnë mot kryesisht me diell, ndërsa pasdite pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë celsius.

Në fushat barike do të ketë luhatje, por vlerat e tyre do të jenë për 9-12 milibar mbi normalen.

Cilësia e ajrit do të jetë në kufijtë e vlerave të shëndetshme, kjo si rezultat i aktiviteteve meteorologjike gjatë ditëve të fundit.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-8m.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme