Ramadani emërohet Koordinator Nacional për Integrim dhe Anëtarësim në NATO

Ramadani emërohet Koordinator Nacional për Integrim dhe Anëtarësim në NATO

18 April 2019 12:59

Gjatë mbledhjes së sotme të qeverisë, Burim Ramadani është emëruar koordinator nacional për Integrim dhe Anëtarësim në NATO.

Ramadani do të merret me procesin e anëtarësimit të vendit në Aleancën Veri-Atlantike (NATO).

Me propozim të kryeministrit Ramush Haradinajt Haradinajt, zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani mori votat e kabinetit qeveritar për këtë pozitë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme