Sonte në “Puls” i ftuar Rashit Qalaj

Sonte në “Puls” i ftuar Rashit Qalaj

15 April 2019 10:23

Sonte në emisionin “Puls” të KTV-së do të diskutohet për ndryshimet në menaxhmentin e policisë me Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Rashit Qalaj.

Pas ndryshimeve dhe reformave në polici a priten edhe ndryshime në dikastere tjera brenda policisë së Kosovës?

Kush janë personat që janë larguar nga pozitat e larta komanduese dhe a janë zëvendësuar me epror adekuat të ndershëm dhe profesional?

A kishte presione për eprorë të caktuar të policisë që kanë fuqi politike për mos ti zëvendësuar?

A janë emëruar në pozita kryesore njerëz të afërt të Drejtorit Qalaj?

A pritet ndryshime edhe në dikastere tjera Brenda policisë?

A po dështon policia në zbulimin dhe parandalimin e grabitjeve të armatosura?

Sa është numri i eprorëve dhe policëve që janë nën hetime për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe pse nuk ka guxim askush t’i suspendojë?

A ka dështuar policia e Kosovës në luftën kundër prostitucionit, narkotikëve, korrupsionit, fajdeve. trafikimit me qenie njerëzore, dhe luftën kundër korrupsionit?

A duhet të ketë nevojë policia e Kosovës për kaq shumë epror të graduar?

Kur pritet riorganizimi i policisë në kryeqytetit?

Për këto dhe shumë gjëra të tjera ndiqni emisionin “Puls” në KTV i cili transmetohet nga ora 20:00 dhe në TV ARTA në ora 21:40.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme