Moti sot në Shqipëri Foto: Ilustrim

Moti sot në Shqipëri

07 April 2019 08:23

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot në Shqipëri do të jetë me vranësira dhe kthjellime. Prej mesditës vranësirat do të vijnë në dendësim.

Reshjet e shiut lokale do të bëhen të pranishme pasdite. Në jug e juglindje reshjet do të fitojnë intensitet mesatar.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje -Jugperëndim 1-8m/sek që do të sjellë një valëzim të ulët.

Temperaturat do të arrijnë nga 7 në 23 gradë celsius.

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme