Sot homazhe para TKK-së për viktimat e xhamive në Zelandë të Re Foto: Reuters

Sot homazhe para TKK-së për viktimat e xhamive në Zelandë të Re

23 March 2019 10:12

Për sot po paralajmërohet të mbahen homazhe për 50 viktimat e vrarë në sulmin terrorist në dy xhamitë në Christchurch, Zelandë të Re, transmeton Koha.net. Homazhet do të mbahen nga ora 18:00.

Këtë e ka bërë të ditur përmes Facebookut Diana Sejdiu, qytetare edhe e Zelandës së Re.

Homazhin e organizojnë shqiptarët që kanë jetuar dhe janë shtetas të Zelandës së Re.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme