Bërnabiq: Iniciativë e Francës dhe e Gjermanisë për heqjen e taksës

Bërnabiq: Iniciativë e Francës dhe e Gjermanisë për heqjen e taksës

21 March 2019 20:24

Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiq ka deklaruar se heqja e taksës nuk është në horizont, porse një iniciativë francezo- gjermane po merret me heqjen e saj, transmeton Koha.net.

"Kjo iniciativë gjithsesi shkon në drejt heqjes së taksës për shkak e kemi thënë se nuk do të do të ketë dialog derisa të mos hiqet taksa", ka thënë Bërnabiq për rst.

Sipas saj, është mirë që për ndërprerjen e taksës janë angazhuar edhe Washingtoni e Londra.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme