Daja i kryeministrit: Haradinaj as që e di që jam punësuar në Ministrinë e Infrastrukturës Foto: Alban Bujari / KD

Daja i kryeministrit: Haradinaj as që e di që jam punësuar në Ministrinë e Infrastrukturës

Saranda Ramaj Saranda Ramaj 20 March 2019 12:32

Eduard Brahimaj që është punësuar që rreth një vit me parë në Ministrinë e Infrastrukturës e udhëhequr nga Pal Lekaj i AAK-së ka thënë se punësimi i tij në këtë ministri nuk ka ardhur si pasojë e raporteve familjare me kryeministrin, Ramush Haradinaj.

Në një përgjigje me shkrim ditën që ka dalë artikulli në “Kohë Ditore” se daja i Haradinajt ka filluar punën në këtë ministri si ekzaminer, Brahimaj ka thënë se i plotëson kushtet për vendin e punës që e ka.

Në Ministrinë e Infrastrukturës “rehatohen” daja i kryeministrit, asamblistë e militantë të AAK-së

“Sa i përket punësimit,po jam duke punuar,por nuk jam punësuar tani,por me shumë se një vit me parë! Kam qenë ne procedurë nga viti 2017 e jo tani në këtë kohë që ju po aludoni”, ka thënë Brahimaj në një përgjigje me shkrim për gazetën.

Sipas tij ai ka ndjekur trajnime për pozitën që mbanë.

“Sa i përket procesit të punësimit,kam konkurruar në bazë të konkursit publik të hapur nga MIT,ku kam ndjekur trajnime e procedura për licencim sikurse i kanë ndjekur dhe i janë nënshtruar të gjithë ata që janë të punësuar në këtë pozitë”, ka thënë ai.

Për nipin e tij, kryeministrin Ramush Haradinaj ka thënë që nuk beson që e di se daja i është punësuar në ministrinë e udhëhequr nga nënkryetari I AAK-së, ministri Pal Lekaj.

“Sa i përket Haradinaj ai nuk ka pas si të ndikoj dhe besoj që as që është i informuar se a punoj apo jo”, ka thënë ai.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Lisis e Era20/03/2019 15:07

Po a duhet Haredinaj me e dite a je punsue apo jo,mjafton se ke ba trusnie tue tha se nipi im eshte Kryeminister dhe puna mbaron me sukses. Ne ketet shtet nese mund te quhet keshtu nuk ka mbet tjeter veqse anarkise totale dhe hajnise kush te mundet me vjedh sa me shume. Ky shtet keshtu smund te egzistoj. Hajredinaj duhet te kupton se seshte per shtetberje.

Shto koment

Të ngjashme