Ambasada e Kosovës ofron numrat emergjentë pas sulmit në Zelandë të Re

Ambasada e Kosovës ofron numrat emergjentë pas sulmit në Zelandë të Re

15 March 2019 11:07

Ambasada e Republikës së Kosovës në Kanberra njofton të gjithë shtetasit e Republikës së Kosovës në Zelandën e Re se ka vënë në dispozicion numrat emergjentë për çdo shtetas që mund të ketë nevojë për asistencë konsullore me rastin e sulmit me armë në Christchurch të Zelandës së Re.

49 të vdekur e mbi 20 të plagosur në dy xhami në Zelandë të Re

Ambasada e Republikës së Kosovës sugjeron të ndiqen këshillat e Policisë së Zelandës së Re dhe autoriteteve tjera lokale deri në tejkalim të situatës në zhvillim.

Kontaktet emergjente janë këto: +61 (02) 261130366 , +61403517113.

Nga sulmi i sotëm në Zelandë të Re mbetën të vdekur 49 persona derisa 20 janë lënduar.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme