Rriten temperaturat në Shqipëri

Rriten temperaturat në Shqipëri

15 March 2019 09:35

Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë Shqipërinë.

Më të dukshme vranësirat do të paraqiten në rajonin Jugor-Juglindor.

Pasditja dhe nata sjellin përmirësim të dukshëm të kushteve atmosferike, duke bërë që moti i kthjellët të jetë dominant në vend.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes por rritje sjell mesdita duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -2°C në zonat malore deri në 17°C mesdita në jugperëndim.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme