Sot, mot i ngrohtë dhe me shi në Shqipëri

Sot, mot i ngrohtë dhe me shi në Shqipëri

02 March 2019 08:12

Mot me vranësira parashikohet të mbizotërojë edhe sot në Shqipëri.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka paralajmëruar edhe reshje shiu me intensitet të ulët gjatë mesditës në veri e jug të Shqipërisë.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0-6 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-21 gradë celsius.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-5 m/sek. Përgjatë vijës bregdetare deri 15 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3-4 me lartësi vale 1,5 metra.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme