Haziri: PSD-ja është derë e pushtetit

Haziri: PSD-ja është derë e pushtetit

23 February 2019 13:17

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se Partia Socialdemokrate është bërë derë ku partitë në pushtet hynë dhe dalin sa herë duan.

Ai për Ekonomia Online ai tha se po punojnë në mënyrë intensive për rrëzimin e Qeverisë. Haziri tha se ka qenë ideja e LDK-së për një qeveri gjithëpërfshirëse.

Sipas tij, LDK-ja është partia më e madhe politike, jo vetëm opozitare dhe në rolin e shtetndërtimit. Sipas numrit dy të LDK-së, nuk është e lehtë të arrihet një dialog i brendshëm me spektrin politik në vend.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme