SHBA apel protestuesve në Shqipëri, refuzoni thirrjet për dhunë Foto: Reuters

SHBA apel protestuesve në Shqipëri, refuzoni thirrjet për dhunë

21 February 2019 09:33

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përmes një postimi në rrjetin social Facebook, u bëjnë apel pjesëmarrësve në protestë që të shmangin dhunën.

“Shtetet e Bashkuara nxisin të gjithë pjesëmarrësit në protestën e sotme që të ushtrojnë paqësisht të drejtën e tyre për t’u mbledhur dhe të refuzojnë dhunën, si dhe iu bëjnë thirrje qeverisë dhe forcave të sigurisë që të tregohen të përmbajtur”, thuhet në reagimin e ambasadës së SHBA.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme