Diell dhe vranësira gjatë ditës së sotme në Kosovë Foto: Koha / ilustrim

Diell dhe vranësira gjatë ditës së sotme në Kosovë

21 February 2019 08:51

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me diell.

Sipas institutit, vranësirat do të jenë kryesisht të shtrira në perëndim dhe veriperëndim të vendit, por nuk parashihen të sjellin reshje të asnjë forme për shkak se ato do ti takojnë stadit të lartë të Troposferës.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriperëndimit”, thuhet në njoftim.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme