Sonte në Rubikon i ftuar Kadri Veseli

Sonte në Rubikon i ftuar Kadri Veseli

20 February 2019 14:52

Në Rubikon sonte kryetari i Kuvendit, njëherësh kryetar i PDK-së, Kadri Veseli.

- Si të dilet nga kriza qeveritare?

- A ka strategji të re rreth taksës?

- Si të vazhdohet procesi i dialogut? A ekziston mundësia e rrëzimit të qeverisë?

- A po qëndron taksa, qeveria apo miqësia me SHBA-në?

- A do të realizohet plani i PDK-së për pezullimin 120-ditësh të taksës?

- A do ta dërgojë për votim në qeveri pezullimin zv.kryeministri nga radhët e PDK-së ?

- A mund të ketë qeveri gjithëpërfshirëse me afat kalimtar gjatë dialogut?

- Cilat janë gjasat që partitë nga opozita të bashkohen në bashkëqeverisje?

- Me kë e pati Ramush Haradinaj thënien “ma qenef njeri” në Kuvend?

- Çfarë ndikimi ka Hashim Thaçi në PDK?

- A ka mbështetje në PDK ideja e Thaçit për “korrigjim të lehtë të kufijve”?

Për këto dhe më shumë sonte në Rubikon me Adriatik Kelmendin. Rubikon kalohet ekskluzivisht vetëm në Kohavision.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme