Ahmeti: Kosova ka shumë punë për t’u forcuar e konsoliduar, për t’u zhvilluar e mbrojtur Foto: Driton Paçarada

Ahmeti: Kosova ka shumë punë për t’u forcuar e konsoliduar, për t’u zhvilluar e mbrojtur

17 February 2019 22:40

Shpend Ahmeti, kryetari i Prishtinës dhe i PSD-së, Shpend Ahmeti, ka thënë se Kosovën e presin ende shumë punë për t’u forcuar dhe konsoliduar.

Por ai thotë se sot duhet të ketë gëzim dhe festë, për të gjitha arritjet.

“11 vite shtet! Ka edhe shumë punë për t’u forcuar e konsoliduar, për t’u zhvilluar e mbrojtur. Por sot gëzohemi e festojmë për shtetin tonë, për të gjitha përparimet duke i uruar njëri tjetrit një Kosovë sa më të fortë, me sa më shumë mirëqenie për të gjithë. Urime Kosovë!”, ka shkruar Ahmeti.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme