Haradinaj takohet me Eiden, shkëmbejnë pikëpamje për situatën në Kosovë

Haradinaj takohet me Eiden, shkëmbejnë pikëpamje për situatën në Kosovë

13 February 2019 09:58

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar ish të dërguarin e posaçëm të Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Kai Eide, me të cilin ka shkëmbyer pikëpamje rreth situatës në vend dhe rajon..

“Si mik të vendit tonë e falënderova për mbështetjen e tij dhënë të drejtës sonë në tavolinat diplomatike deri në pavarësinë e plotë të Kosovës”, ka shkruar Haradinaj.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme