Beqiri: SHBA-ja na shpëtoi nga zhbërja, askush s’ka të drejtë të luajë me këtë miqësi

Beqiri: SHBA-ja na shpëtoi nga zhbërja, askush s’ka të drejtë të luajë me këtë miqësi

12 February 2019 19:23

Deputeti i LDK-së, Ismet Beqiri në një postim në Facebook ka thënë se askush s’ka të drejtë që të luajë me miqësinë dhe partneritetin me SHBA-në.

Ai thotë se me këtë qeverisje po rrezikohet edhe “qenia jonë”, transmeton Koha.net.

“Letra e sotme nga zyrtarët amerikanë flet vet. Askush nuk ka të drejtë të luajë me miqësinë dhe partneritetin me SHBA, shtetin që na shpëtoi nga zhbërja. Me këta që po qeverisin po rrezikohet qenia jonë. Qytetarët nuk janë me ju”, ka shkruar Beqiri. “Kosova veç me qytetarët e saj dhe SHBA-në mund të ec përpara”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme