Sonte në “Puls” flet Abelard Tahiri

Sonte në “Puls” flet Abelard Tahiri

11 February 2019 12:16

Sonte për emisionin “Puls” flet ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri.

Cili institucion i menaxhon dhe nga vijnë burimet e financave për të ftuarit e Gjykatës Speciale në Hagë?

Pse ka ankesa nga ish të burgosurit politik rreth pagesave?

A duhet të qëndrojnë në qeveri personat me aktakuza?

Sa milionë euro i ka humbur shteti nga padit e bëra?

Çka thotë ministri për uljen e pagave të prokurorëve dhe gjykatësve nga ligji për paga?

A i kanë plotësuar kriteret institucionet e drejtësisë për agjendën evropiane?

Çka po ndodhë me noterinë, përmbaruesit dhe avokatinë shtetërore?

A duhet dhe si do të realizohet “Vettingu” i zyrtarëve të lartë?

Këto e shumë tema tjera mund t’i ndiqni sonte në emisionin “Puls” që transmetohet prej orës 20:00 në KTV dhe prej 21:15 në TV Arta.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme