Nesër në Kosovë, mot i vranët Foto: Koha / ilustrim

Nesër në Kosovë, mot i vranët

08 February 2019 21:27

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe i qetë.

Nuk parashihen reshje të asnjë forme për gjatë këtyre dy ditëve të vikendit, transmeton Koha.net.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-10 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

 

09.02.2019

10.02.2019

Temp. Min 0C

Temp. Max 0C

Temp. Min 0C

Temp. Max 0C

Prishtinë

-1

6

0

8

Pejë

-2

4

1

5

Prizren

0

7

1

9

Podujevë

-1

5

0

7

Ferizaj

-1

5

1

7

Gjilan

-1

6

1

8

Gjakovë

-1

7

1

10

Mitrovicë

-1

5

1

7

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme