Në Intervistën e Javës në Koha.net, deputetja Haxhiu flet për zhvillimet e fundit politike Foto: Koha

Në Intervistën e Javës në Koha.net, deputetja Haxhiu flet për zhvillimet e fundit politike

08 February 2019 09:45

Si i vlerëson Lëvizja Vetëvendosje kushtet që po vë Bashkimi Evropian në dialogun me Serbinë. Si e sheh qëndrimin e BE-së kundër miratimit të statutit të Trepçës?

Çka thonë për presidentin Hashim Thaçi i cili me korrigjim kufijsh, nënkupton lëvizje në veri të Kosovës dhe jug të Serbisë. Si planifikon Vetëvendosja ta ndalë presidentin Thaçi?

Kur do ta dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Dialog, i cili u miratua në Kuvend?

Pse për Vetëvendosjen Ekipi për dialog nuk është shtetëror por qeveritar?

Si i vlerëson përplasjet mes partnerëve në koalicion rreth taksës. Se a do të bjerë qeveria dhe si do të shkonte Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhje?

Për këto e shumë çështje tjera, ndiqni të shtunën në orën 13:00 intervistën në portalin Koha.net me deputeten e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme