Haradinaj: Ismail Qemaili i la shqiptarëve trashëgimi të përjetshme Shqipërinë e mëvetësishme

Haradinaj: Ismail Qemaili i la shqiptarëve trashëgimi të përjetshme Shqipërinë e mëvetësishme

24 January 2019 11:37

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në 100 vjetorin e vdekjes së Ismail Qemailit, ka thënë se sot një shekull më parë vdiq strategu, themelues i shtetit modern shqiptar, i cili iu la shqiptarëve trashëgiminë e përjetshme,

“Frymëzim për atdhetarët, udhërrëfyes dhe emblema e Shqipërisë, si kryetar i parë i Qeverisë shqiptare, bashkoi shqiptarët që të rreshtohen me idealet e lirisë, për një shtet të bazuar në vlerat Perëndimore. I përjetshëm kujtimi për shtetformuesin, ikonën e pavarësisë sonë”, ka shkruar ai në Facebook.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme