Hahn takon Thaçin, folën për dialogun

Hahn takon Thaçin, folën për dialogun

23 January 2019 22:53

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës me Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn.

Hahn pas takimit ka shkruar se kanë diskutuar për perspektivën evropiane të Kosovës dhe dialogun me Serbinë.

“Ishte një kënaqësi takimi me presidentin Hashim Thaçi në Davos. Diskutuam për perspektivën evropiane të Kosovës dhe rrugën përpara në dialogun me Serbinë. Është në interesin gjeopolitik dhe ekonomik të BE-së që ta tërheqë më afër rajonin e Evropës Lindore”, ka shkruar Hhan në Twitter.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme