Seancë e veçantë për masakrën në Burgun e Dubravës Foto: Koha

Seancë e veçantë për masakrën në Burgun e Dubravës

Dardane Neziri Dardane Neziri 23 janar 2019 07:00

Kuvendi i Kosovës pritet të debatojë rreth masakrës në Burgun e Dubravës, e cila ka ndodhur në majin e vitit 1999, ku për pasojë kanë vdekur 155 të burgosur shqiptarë, shkruan sot “Koha Ditore”.

Komisioni parlamentar për të drejtat e njeriut, barazi gjinore, për persona të pagjetur dhe peticione, në mbledhjen e parë për këtë vit ka rekomanduar që një debat i tillë të zhvillohet në seancë plenare.

Po ashtu është propozuar që pavijoni ku është kryer kjo masakër të kthehet në muze.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme