Kërkesat nga minatorët për Qeverinë

Kërkesat nga minatorët për Qeverinë

10 January 2019 20:35

Minatorët e kombinatit Trepça pothuajse qe një javë kanë hyrë në grevë, me një nga kërkesat kryesore të tyre që është rritja e pagave.

Në studionin e emisionit Express në KTV për të diskutuar për këtë temë ishin Shyqyri Sadiku, kryetar i Sindikatës së Minatorëve të Kosovës, Ferit Neziri, kryetar i Këshillit grevist dhe Ibrahim Jonuzi, minator.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme